fbpx

Produkcja jachtów

Jachty motorowe na zamówienie

Produkcja jachtów i łodzi motorowych

Oferujemy produkcję w pełni wyposażonych jachtów motorowych Calipso. Dzięki wysokiemu komfortowi zapewniają wysoką jakość podróżowania i wypoczynku dla 4-6 osób.

Produkcja jachtów odbywa się z wykorzystaniem najnowszej technologii skorupowej z laminatów poliestrowo-szklanych. W produkowanych jachtach napęd napęd jachtu zgodnie z indywidualnym życzeniem z klienta. W produkowanych jachtach do wyboru mamy silnik przyczepny o mocy od 9 KM do 40 KM oraz silnik stały montowany pod kokpitem o mocy od 10 KM do 30 KM.

W ofercie produkcji jachtów i łodzi motorowych dostępne są trzy jachty motorowe:

Pierwszy model jachtu stoczni to Calipso 750 – „Houseboat dla każdego” i „Jak pływająca wyspa”. Wszystkie artykuły są dostępne w magazynie „Wiatr” oraz „Jachting”. Recenzje na temat tego jachtu motorowego oraz testy jachtu można poczytać w zakładce aktualności.

Drugim jachtem motorowym jest Calipso 23 – nazwany „domem na wodzie. Wygodnym i niedrogim jachtem spacerowym”. Jest idealny dla 4-6 osób chcących wypocząć nad wodą. Produkcja jachtów z takimi gabarytami pozwala dodatkowo na pływanie bez patentu. Dodatkowo przy produkcji jachtów motorowych zachowano wymiary, które pozwalają na transport bez dodatkowych uprawnień. Więcej na temat testu jachtu i jego recenzji można poczytać w artykule magazynu „Wiatr” dostępnym w naszej zakładce aktualności.

Trzeci jacht motorowy to zupełna nowość, którego premiera odbyła się we wrześniu 2015 roku w Giżycku podczas VIII Targów Sportów Wodnych – wyprodukowany specjalnie na tą okazję to jacht motorowy Calipso 550. Idealny dla 2-4 osób, zwinny i kompaktowy. Może osiągnąć prędkość do 50 km/h. Posiada kategorie projektową C – dzięki czemu jacht nadaje się do rejsów po wodach przybrzeżnych, zatokach, zalewach, jeziorach i rzekach. Dodatkowym atutem jest zanurzenie na poziomie 0,3 m.

Swoistą nowością w produkcji jachtów motorowych jest zainstalowanie napędu solarnego. Dzięki temu silnik napędzany jest czystą energią świetlną. Przy średnim oświetleniu pozwala na spokojne pływanie bez potrzeby wspomagania się silnikiem konwencjonalnym. Jeżeli interesuje Cię produkcja jachtu motorowego bez patentu z napędem solarnym. Zapytaj nas o możliwość produkcji jachtu. Doradzimy jaki napęd z ogniwami fotowoltaicznymi wybrać i wyprodukujemy solarny jacht dla Ciebie.

Technologia

Produkujemy w pełni wyposażone jachty motorowe Calipso 750 oraz Calipso 23 zapewniają komfort podróżowania i wypoczynku dla 4-6 osób.

Konstrukcja oparta jest o technologie skorupową z laminatów poliestrowo szklanych. Składa się z czterech głównych skorup:

skorupy pokładu
skorupy kadłuba
podsufitki
denników
Z wyjątkiem pokładu skorupy są monalityczne. Skorupa pokładu w miejscach przeznaczonych do komunikacji usztywniona jest przekłaką 10 mm z pianki Airex. W miejscach mocno obciążonych poszycia wzmocniona zwiększając odpowiednio jego grubość. Wszystkie elementy jachtu łączone są ze sobą na stałe przez klejenie i zalaminowanie laminatem poliestrowo szklanym. Wszystkie elementy wykonane z laminatu zabezpieczono przed działaniem wody z zewnątrz warstwą żelkotu a od wewnątrz topkotem.

Komunikacja na pokładzie – produkowanych jachtów:
Do wnętrza jachtu prowadzą dwa otwory komunikacyjne:

Luk zejściowy strugoszczelny z suwklapą oraz luk awaryjny umieszczony w części dziobowej kabiny zamykany szczelnie.
Otwory bakist rufowych i luku kotwicznego wyposażone są w strugoszczelne pokrywy.
Pokład wyposażony jest w barierkę ochronną z podwójnej linki stalowej zawieszonej na słupkach i koszu dziobowym wykonanymi z rurek nierdzewnych. Wysokość zabezpieczeń wynosi 60 cm.

Technologia jachtu motorowego – Napęd produkowanych jachtów:

Silnik przyczepny o mocy od 9 do 40 KM montowany w studzience pod kokpitem załogowym lub na pawęży.
Stały silnik spalinowy montowany pod kokpitem o mocy od 10 do 30 KM